Dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi otrzymała w 2004 r. Od 2014 r. asystentka w Pracowni Fotografii i Działań Multimedialnych na Wydziale Sztuk Wizualnych. Zajmuje się wideo i instalacją. Brała udział w m.in. w wystawach:“Korespondencje. Sztuka nowoczesna a uniwersalizm” (2013r. w Muzeum Sztuki w Łodzi), “Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych” (2013 r. w Oberhausen, Niemcy), “Miasto Łódź” (2010 r. Galeria Kordegarda, Warszawa), “Liverpool Biennale” (2008 r. Garston, Liverpool, Anglia). Stypendystka Art Council England, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Instytutu im. Adama Mickiewicza i Prezydenta Miasta Łodzi. Prace znajdują się w kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi.
https://www.works.io/agnieszka-chojnacka
Ur. 8791 na planecie Ziemia (co uważam za kosmiczną pomyłkę ostatnio).
Artystka mgr 2 i w przyszłości niedługiej mam nadzieję DOKTORKA SZTUKI.
Lubię siedzieć w nocy i długo spać rano, bo rano się najwięcej śni.
Ale w ok. południa już tylko koszmary.
Więcej o mnie na:
Dużo śni. Snów nie zapisuje – pozostawia sobie, by dodawały sił na jawie w pracy i podróżach. Urodzony w Wyszkowie, związany z Łodzią. Pracuje na Wydziale Sztuk Wizualnych łódzkiej ASP. Wcześniej dużo rysował i malował, obecnie głównie zajmuje się obrazem fotograficznym i wideo, działaniami site-specific oraz animacją kultury nie tylko w Łodzi.
Aurelia Mandziuk – artystka sztuk wizualnych, kuratorka i animatorka sztuki. Inspiracje czerpie z osobistych doświadczeń i relacji interpersonalnych. Jej prace prezentowano na 15. wystawach indywidualnych w Polsce i Niemczech oraz ponad 150 wystawach w Europie, USA i Azji. Inicjatorka i uczestniczka wielu międzynarodowych projektów artystycznych. Twórczyni i wieloletnia dyrektor PATIO Centrum Sztuki w Łodzi. Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja. Pracuje na kierunku Wzornictwo Politechniki Łódzkiej oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie
http://www.artysci-lodzkie.pl/pl/artysta/m/aurelia-mandziuk-zajaczkowska/
Z natury nocny marek, na ogół nie dosypia, pewnie śni, tylko za krótko i zwykle nie zapamiętuje fabuły, jedynie pojedyncze obrazy. W trakcie tych nieprzespanych, za to długich nocy, a także w ciągu dnia uprawia twórczość intermedialną, jest autorką kolaży, obiektów i instalacji. Lubi też prowadzić warsztaty artystyczne, szczególnie dla dzieci i opisywać je w różnorodnych publikacjach.
Maluje, robi filmy, realizuje projekty transmedialne
Wykładowca w ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, przedmiot z autorskim programem > Scenografia wirtualna, Scenografia i kostium
http://www.artysci-lodzkie.pl/pl/artysta/b/ewa-bloom-kwiatkowska/
http://culture.pl/pl/tworca/ewa-bloom-kwiatkowska
https://plus.google.com/102666474318885567418/posts
Artystka sztuk wizualnych. Absolwentka łódzkich uczelni artystycznych: ASP i Filmówki. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, między innymi na 6. Festiwalu Sztuki Passion for Freedom w Londynie.
Miłośniczka. Wielbicielka. Nieśmiała megalomanka.
Tworzy obiekty,filmy i rysunki, rejestruje nagrania terenowe i komponuje muzykę.
Razem z Pawłem Cieślakiem nakładem Requiem Records wydała album Kopyta Zła, będący słuchowiskiem poświęconym noweli
Edgara Allana Poe „Metzengerstein”, z Mikołajem Tkaczem prowadzi oficynę wydawniczą -Super-, ukierunkowaną na muzykę eksperymentalną a z Izabelą Robakowską współtworzy zespół Smutne Kobiety. Jest organizatorką koncertów, w tym łódzkiego cyklu „Byle do wiosny”.
Animuje, modeluje i drukuje.
Zawodowo robi rzeczy, które wyglądają, ale nie ma ich naprawdę.
Śnią jej się rakiety, kobiety i warsztaty ze spadania.
Admiratorka starych przedwojennych aparatów i muzyki filmowej.
Ur. w 1972 r., poeta, krytyk literacki, tłumacz poezji, amerykanista.
Ilustruje, maluje, rysuje paski komiksowe o gadających psach. Czyta, rozmawia, jeździ w rozmaite miejsca, chodzi na zabawy, uprawia ogródek. Mieszka z psem i chłopakiem. Nie przywiązuje się do przedmiotów. Nie lubi gotować. Bardzo dużo rzeczy ją interesuje, a jeszcze więcej ani trochę.
Performerka i artystka sztuk wizualnych. Ukończłya ASP w Gandawie. Doktorantka na ASP w Krakowie i na Artes Liberales na UW.
Śni często, nawet na jawie.
www.facebook.com/Marta-Ostajewska-performer-artist-storyteller
Urodzona w 1978 roku w Łodzi. W 2003 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi ze specjalizacją projektowanie grafiki wydawniczej i malarstwo. Twórczość w obrębie malarstwa, multimediów i projektowania.
Wystawy indywidualne
— „WARTOŚĆ. Awers-rewers" Galeria Imaginarium, malarstwo 2015
— „Skutki" 6 dzielnica, Łódź, malarstwo 2014
— Galerie Salustowicz w Bielefeld (Niemcy) – grafika i malarstwo, 2007
— PATIO Centrum Sztuki i galeria festiwalowa Festiwalu Dialogu 4 Kultur „Pieniądz – nominał wartości" – grafika i malarstwo, 2004
— Teatr Nowy w Łodzi – grafika i malarstwo, 2001
Wystawy zbiorowe
— „All the World's Futures – sztuka bez granic" Galeria Kobro, Łódź 2016
— „Życie jako choroba", Galeria nad Wisłą, Toruń, 2016
— „DALEKO-BLISKO / Łódź" – Brno, 2016
— V Wystawa członkowska Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja, Galeria Wschodnia, Łódź 2016
— THEA, wir fahrn nach Łódź / Return Ticket „Rozpakować walizki", Frankfurt (Oder) 2015
— „dziecinada" Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, 2015
— „1" ASP Łódź, 2015
— „kontynuacja" ODA Piotrków Trybunalski, malarstwo 2015
— „TEATR PRZEDMIOTÓW – redefinicja miejsca". Festiwal Kulury Niezależnej, WIMA 2014
— II Wystawa Fundacji „Sztuka na Bruku", Łódź, ul. Piotrkowska, 2011
— I Wystawa Fundacji „Sztuka na Bruku" - „Artyści na rzecz tolerancji", Łódź, ul. Piotrkowska, 2008
— ASP w Łodzi, Wystawa grafiki i malarstwa, 1998
weganka, jeździ po mieście rowerem, uwielbia też chodzić. Podczas swoich pielgrzymek tańczy, śpiewa, brata się z napotkanymi ludźmi. Rejestruje głosy, dźwięki i obrazy. Zajmuje się malarstwem, instalacją, wideo i performance. W swoich działaniach performance bazuje na głosie, wykorzystując technikę tzw. „śpiewu białego”.
Roxi – urodzona w Kielcach (1982 r.)
Absolwentka ASP w Łodzi. Rocznik 2007.
Część duetu robosexi. Działa głównie w obszarach takich jak: malarstwo, ilustracja, instalacja, performens.
sebo
bosa
kula
Sebastian
Kularski
artysta, ojciec, nauczyciel, człowiek śniący sen życia
½ robosexi
(1970) – łodzianin wzrost 198 cm. Interfejs dźwiękowy w kształcie humanoida. Zorientowany na nowe doznania słuchowe, ustawicznie złakniony dźwięków. Tworzy muzykę wykorzystując wszelkie dostępne instrumenty oraz przedmioty. Używa też gęby. Realizuje muzyczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz akcje mające charakter audio ingerencji w przestrzeń miejską. Komponuje muzykę do filmów, przedstawień teatralnych i gier miejskich. Założyciel wydawnictwa i studia nagraniowego Nasze Nagrania. Lubuje się w muzyce improwizowanej i prowadzeniu dźwiękowego dialogu z otoczeniem. Zajmuje się nagraniami terenowymi, szukając, nagrywając i wykorzystując w kompozycjach, dźwięki otoczenia, miejsc, ludzkich przemyśleń i ulotnych chwil.
Jeszcze żyje.
kontakt:
e-mail: apolinarzak@gmail.com
Justyna Apolinarzak i Marta Ostajewska
tel: 781-014-023
Łódź 2016 r.